ممنون از صبر و بردباری شما

کشور های مناسب برای مهاجرت برنامه نویس ها

طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
مهاجرت برنامه نویس ها به کشور های اروپایی
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره کشور هایی که میتوان به عنوان برنامه نویس در آنها مهاجرت کرد را به شما ارائه دهیم یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب کشور برای مهاجرت میزان درآمد برنامه نویس های آن کشور میباشد.

یکی از مهم ترین نکات که لازم است اول به آن اشاره کرد این است که شما برای مهاجرت نیازی به مدرک تحصیلی خاصی ندارین البته که با داشتن مدرک تحصیلی امتیاز بیشتری برای استخدام در کشور های مختلف دارین ولی داشتن مهارت یکی از الزامات برای مهاجرت است و هرچی مهارت شما تخصصی تر باشد حقوق شما افزایش پیدا میکند.

برخی از رشته های تحصیلی مرتبط با برنامه نویسی

برخی از رشته های تحصیلی مرتبط با برنامه نویسی

 1. مهندسی نرم افزار
 2. مهندسی سخت افزار
 3. شبکه
 4. گرایش امنیت
 5. گرایش مهندسی محاسبات و الگوریتم ها
 6. گرایش رباتیک و هوش مصنوعی

چه کشوری برای مهاجرت برنامه‌نویس ها مناسب است؟

مهاجرت یکی از سخت ترین تصمیم هایی است که یک فرد در زندگی خود میگیرد و سختی های خاص خودش را نیز دارد اما قبل از مهاجرت بهتر است تحقیقاتی راجب کشور مقصد داشته باشید یکی از مهم ترین تحقیقات در باره بازارکار برنامه نویسی است.

مهاجرت در کشور های آسیا شرقی

کشورهای آسیایی مانند کشور هند، سنگاپور، اندونزی و همچنین کره جنوبی کشورهایی هستند که فناوری اطلاعات در حال گسترش دارند و آینده روشنی برای برنامه نویسان کامپیوتر در این کشورها پیش‌بینی می‌گردد. در این کشورها اغلب هزینه زندگی نسبت کشورهای پیشرفته‌تر پایین‌تر می‌باشد و البته میزان حقوق در این کشورها نیز پایین تر از متوسط کشورهای پیشرفته می‌باشد، برای افرادی که نزدیک بودن کشوری که به آن مهاجرت مهم است شاید این کشورها بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشند. البته در کشور هند وضعیت یکم متفاوت است و خیلی از برنامه نویس های هندی قصد مهاجرت از این کشور را دارند زیرا با توجه به توانایی هایی که دارند جای پیشرفت زیادی در این کشور ندارند.

مهاجرت در کشور های انگلیسی زبان

کشور هایی مانند امریکا، انگلستان، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک از جمله کشور های پیشرفته ای برای برنامه نویس ها هستند. در این کشور ها هزینه زندگی بالاست اما برنامه نویس ها هم از حقوق بالایی برخوردارند. به حدی که حقوق برنامه نویس ها در این کشور ها از اکثر دکتر ها بیشتر میباشد و در این کشور ها شما از امکانات تفریحی و رفاهی قابل قبولی برخوردار هستید.

البته یک سری کشور هایی مثل نیوزیلند و استرالیا هستند که مناسب برای برنامه نویسان علاقمند به سبک زندگی آرام میباشد و جزو کشور های مورد علاقه برنامه نویس هاست.

آنچه اهمیت دارد این است که ما بتوانیم بهترین کشور برای مهاجرت را از نظر خود معنا کنیم. بهترین کشور بستگی به ترجیحات هر فرد دارد و در واقع می‌توان گفت سلیقه هر فرد در انتخاب کشوری که برای زندگی و کار انتخاب می‌نماید اهمیت دارد. در اینجا سعی شده که برخی از بهترین کشورها را برای مهاجرت برنامه نویس ها بررسی نماییم.

بهترین کشور ها برای مهاجرت بر اساس شاخص پیشرفت فناوری

بهترین کشور ها برای مهاجرت بر اساس شاخص پیشرفت فناوری

 1. سوئیس
 2. کانادا
 3. استرالیا
 4. هلند
 5. آلمان
 6. امریکا
 7. سوئد
 8. دانمارک
 9. سنگاپور
 10. انگلیس

مهاجرت به کشور سوئیس

سوئیس یکی از زیباترین مکان ها برای زندگی است، بالاترین کیفیت زندگی، قدرت خرید، میزان جرم پایین و امنیت بالا ، باعث شده که سوئیس از جمله پنج کشور برتر دنیا قرار بگیرد. این کشور شاید بالاترین حقوق را برای برنامه نویسان داشته باشد بنابراین می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه‌نویس باشد. نیاز به برنامه نویسان Java و R در کشور سوئیس بیش از سایر نقاط جهان است. شاید زندگی در سوئیس گران به نظر برسد اما شما می‌توانید با ۱۶۰۰ دلار در ماه به‌خوبی زندگی نمایید.

مهاجرت به کشور کانادا

کانادا در فناوری اطلاعات پیشرفت چشمگیری داشته و از برنامه نویسان با آغوش باز استقبال می نماید. شهر تورنتو از نظر تعداد برنامه نویسان در رتبه پنجم می باشد. در واقع کشور کانادا می تواند یک انتخاب عالی برای لیست کشور مناسب برای برنامه نویس باشد. در کشور کانادا فرصت های بسیاری برای برنامه نویسان جاوا و پایتون وجود دارد. با حقوق متوسط یک برنامه نویس در تورنتو، می تواند یک زندگی راحت و سالم داشته باشید. اگر به دنبال تجربیات جدید ، پیشرفت شغلی هستید کانادا یک انتخاب بی نظیر و بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می باشد.

مهاجرت به کشور استرالیا

استرالیا از جمله کشور هایی است که یک برنامه نویس به راحتی میتواند در آن زندگی کند زیرا بسیار آرام است در این کشور میزان محبوبیت زبان‌های R و پایتون بسیار بالا است. یکی دلایل مهاجرت برنامه نویس ها به این کشور دور بودن از نظر جغرافیایی نسبت به کل دنیا است.

مهاجرت به کشور هلند

کشور هلند تحت عنوان سرزمین اصلی اروپا شناخته می شود. زندگی در این کشور شرایط با کیفیتی را برای افراد فراهم می کند. قیمت اجاره خانه در کشور هلند بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است. اشخاص نیز می توانند در خصوص خرید خانه از وام نیز بهره مند شوند. شرایط کاری مساعد برای مهاجرین و نرخ بیکاری پائین از سایر مزیت های این کشور در خصوص اخذ اقامت محسوب می گردد که متقاضیان نباید به سادگی از این شرایط چشم پوشی کنند.

مهاجرت به کشور آلمان

آلمان، کشوری است که در آینده‌ای نزدیک پذیرای برنامه‌نویسان بسیاری خواهد بود، در این کشور شرکت‌های بزرگ جهانی از جمله زیمنس، بی ام دبلیو و دیگر شرکت‌های بزرگ حضور دارند، که می‌تواند آلمان را کشور مناسب برای مهاجرت سازد. زندگی در آلمان برای افرادی که فرهنگ پرجنب و جوش، خلاقیت را دوست دارند بسیار مناسب می‌باشد.

در آلمان زبان‌های C ،C++، جاوا بیشترین خواهان را دارند و هنوز پایتون و روبی که در کانادا بسیار محبوبند در آلمان جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند. در آلمان هزینه‌های زندگی به نسبت دیگر کشورهای پیشرفته پایین‌تر می‌باشد. شاید ارزانترین کشور برای مهاجرت نباشد ولی بدون شک ارزانتر از لندن و پاریس است. هر فرد مجرد در آلمان می‌تواند با ماهی ۱۵۰۰ یورو به‌راحتی زندگی نماید.

5 کشور که می توانند کشور مناسب برای برنامه نویس جاوا باشند

5 کشور که می توانند کشور مناسب برای برنامه نویس جاوا باشند

 1. سوئیس
 2. ایالات متحده
 3. استرالیا
 4. آلمان
 5. انگلیس
 6. امریکا
5 کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس .net

5 کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس .net باشند

 1. امریکا
 2. کانادا
 3. آلمان
 4. هلند
 5. ژاپن

می توان گفت که تصمیم گیری نهایی در مورد کشور مناسب مهاجرت می‌تواند کمی سخت باشد، کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را هر فرد با توجه به شرایط و سلیقه خود، کیفیت زندگی مورد انتظار، امنیت، هزینه زندگی و مالیات و سایر موارد در نظر می‌گیرد و انتخاب می نماید. و نمی‌توان برای تمامی افراد کشوری را به عنوان کشور مناسب برای مهاجرت معرفی نمود. شما با توجه به اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده و میزان مهارت و تخصص خود می‌توانید بهترین تصمیم را اخذ نمایید و بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را برای خود انتخاب نمایید.

روزانه با سایت های مختلفی در اینترنت روبرو خواهیم شد و بخش جالب آن این است که همیشه تعداد آن ها در حال افزایش است . سوال اساسی که برای همه ما پیش می آید این است که چرا سایت باید داشته باشیم؟

در این مقاله سعی شده به این سوال اساسی پاسخ داده بشه .

خب اصلا درمورد چی داریم صحبت میکنیم؟

اهمیت داشتن وب سایت برای شرکت ها چیست؟

یک وب سایت مجموعه‌ای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالب‌های مختلف و … می‌شوند.

سایت ها با توجه به کاربرد و طراحی آن ها انواع مختلفی دارند مانند سایت فروشگاهی،سایت شخصی ، سایت سازمانی و ... .

وب سایت چیست؟ اهمیت وب سایت برای شرکت

مزایای راه اندازی وب سایت و چرا طراحی سایت مهم است؟

سایت دارای مزایای مختلفی است که در این جا میخواهیم چند مورد از آن را مورد بررسی قرار دهیم.

1- استفاده همگانی از وب سایت

امروزه همه افراد به اینترنت دسترسی دارند و کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که با سایت و اینترنت آشنا نباشد حتی در حد شنیدن.به همین خاطر شما با داشتن یک وب سایت میتوانید خود یا کسب و کارتان را به صورت همگانی معرفی کنید .

از طرفی نیاز نیست شخصی شما را از نزدیک دیده باشد یا جلوی مغازه شما رد شده باشد تا شما را بشناسد. به راحتی میتوانید خود را به افرادی که شهر های دیگر یا کشور های دیگر هست خود را معرفی کنید .

داشتن اعتبار بیشتر

2- داشتن اعتبار بیشتر با وب سایت

داشتن سایت نشانه ای برای معتبر بودن و با پشتوانه بودن یک کسب و کار است.همچنین شما با داشتن سایت شخصی میتوانید خود را شخصیت مهمی جلوه دهید و روی بزرگ کردن و جلوه دادن به شخصیت خود کار کنید.

مجوز هایی وجود دارد که میتوانید وب سایت خود را برای کاربر قابل اعتماد تر کنید ، مجوز هایی مانند نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) , شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال ( شامد) وزارت ارشاد , اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و ... . این مجوز ها برای سایت های فروشگاهی ، شرکتی و شخصی میتوان گرفت.

3- اجرا کردن یکی از مهمترین روش های بازاریابی

جلب مشتری و بازاریابی یک محصول یا خدمت خاص ، دغدغه مهم هر فروشنده یا تولید کننده است و خب برای آن روش های مختلفی هم هست که سایت هم یکی از روش های بازاریابی است.

سوال اینجاست که چرا سایت از مهمترین روش های بازاریابی است؟

سایت به دلیل همگانی بودن و دسترسی ساده و از سمتی تغییر آسان و از همه مهم تر ارزان قیمت بودن ، توجه بسیاری از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمت را به خود جلب کرده است . به دلیل استقبال از این روش بازاریابی ، بیشتر مردم وقتی قصد خرید یک محصول را داشته باشند ، اولین اقدام آن ها جست و جو درباره آن محصول در اینترنت است . حال اگر اولین پیشنهاد گوگل به آن ها سایت شما باشد ، چه اتفاقی می افته؟ قطعا فروش خوبی خواهید داشت و افراد به شما راحت تر اعتماد خواهند کرد.

تنبلی در خرید

4- تنبلی در خرید (Laziness in shopping)

به طور کلی طبع انسان ها این است که هرچیزی را با کمترین سختی و کمترین زمان به دست آورد و اینترنت هم به همین خاطر اختراع شد.

سایت ها اطلاعات و محتوایی که قبل از وجود آن باید ساعت ها برای آن وقت و انرژی صرف می شد را با زدن چند دکمه به آسانی و قابل اطمینان به انسان ها ارائه میدهد. به طور مثال : اگر شما به دنبال تحقیق درباره خواص گلابی هستید . قبل از وجود اینترنت و سایت ها باید از خونه خارج می شدین ، به اولین کتاب فروشی یا کتابخانه میرفتید و به جست و جوی کتابی درباره خواص میوه ها میگشتید ، بعد پیدا کردن آن مدتی هم صرف پیدا کردن بخشی که مربوط به خواص گلابی را پیدا میکردید و شروع به مطالعه میکردید.بعد از آن در مسیر به سمت خونه به میوه فروشی میرفتید و چندکیلو گلابی می خریدید. حال با وجود اینترنت و سایت ها ، "خواص گلابی" را اینترنت جست و جو می کنید و در اولین لینک خواص آن را مشاهده میکنید و دوباره در گوگل "خرید گلابی" را جست وجو می کنید و از اولین سایت فروش میوه گلابی می خرید. یک ساعت بعد در حالی که روی مبل در حال استراحت هستید ،گلابی گاز میزنید.

این مثال همه چیز را درباره راحت کردن خرید را به ما نشان داد. با کمک وب سایت ها به هم در هزینه و هم در زمان صرفه جویی خواهد شد.

ثبت اطلاعات مشتریان

5- ثبت اطلاعات مشتریان در وب سایت

ارتباط مستمر با مشتریان باعث حفظ آن ها و خرید های مجدد و همچنین معرفی شما به دیگر افراد توسط آن ها می شود.

در فروش و ارائه خدمات به مشتریان دریافت اطلاعات آن ها کاری سخت است چرا که مشتری که وقت و انرژی صرف کرده تا به صورت حضوری به مغازه یا دفتر شما مراجعه کند ، وقت و حوصله دادن اطلاعات خود به شما را ندارد ، و عملا نمی توان آن ها را مجبور به این کار کرد چون بلاشک بازخورد خوبی ندارد. ولی هنگام خرید آن ها از سایت ، مشتریان مجبور اند که اطلاعات خود را وارد کنند و از سمتی هم هیچ گاه اطلاعات آن ها از دست نمی رود .

با طراحی سایت به راحتی میتوانید ارتباط مستمر خود را به صورت پیامک یا ایمیلی که هنگام ثبت نام و خرید در سایت وارد کردن ، با آن ها داشته باشید.

نشان دادن محصولات متنوع

6- پیدا کردن مشتری های جدید

حفظ مشتریان سابق بخشی از فعالیت یک کسب و کار است و بخش دیگر آن جلب نظر و معرفی خود به افراد و تبدیل آن ها به مشتریان جدید است.

برای پیدا کردن مشتری بدون داشتن سایت ، شما باید هزینه های زیادی را انجام بدهید.هزینه هایی مانند چاپ و پخش تراکت،بنر های تبلیغاتی،تبلیغ از طریق روزنامه،رادیو و تلویزیون،تبلیغ از طریق بیلبورد های شهری و... .

ولی با سایت شما می توانید با تولید محتوای مناسب و کار بر روی سئو ، با کمترین هزینه و دردسر مشتریان زیادی را به دست آورد و همان طور که بخش قبلی گفته شد ، آن ها را حفظ کنید .

نشان دادن محصولات متنوع

7- نشان دادن محصولات متنوع

مشتری برای خرید باید تنوع محصولات شما را ببیند تا بتواند بهترین انتخاب خود را انجام دهد.

در فروش به صورت عادی اگر تنوع محصولات شما زیاد باشد ، باید فضای بزرگی را برای نمایش محصولات در نظر بگیرید و به گونه ای آن را از نظر چیدمان مرتبط کنید که مشتری که به دنبال محصول خاصی است به راحتی به آن برسد. برای این کار شما باید مغازه بزرگی را در جای خوبی از شهر اجاره کنید و تعداد زیادی کارمند برای چیدمان و راهنمایی مشتریان قرار دهید ، که ماهانه هزینه بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت . این مخارج به جز مخارج اولیه مانند تابلو ، قفسه ، نورپردازی و ... است .این مخارج و کارها بسیاری را منصرف خواهد کرد.

ولی شما با طراحی وب سایت فروشگاهی به راحتی تمام محصولات خود را در دسته بندی های مختلفی قرار می دهید و با قرار دادن عکس ها و توضیحات دقیق درباره آن ها مشتریان را به بهترین انتخاب خود راهنمایی می کنید . درحالی که حدود یک هزارم (چه بسا) کمتر از حالت قبل هزینه میکنید. همچنین با افزایش تعداد محصولات به راحتی در اختیار مشتریان قرار می دهید .

نتیجه گیری :

چه بخواهیم چه نخواهیم دنیا به سمتی در حال حرکت است که مدل های کسب درآمد سنتی به کناره رفته و هر روز زندگی انسان ها به سمت استفاده از اینترنت می رود .به طوری که بدون اینترنت نمیتوان زندگی کرد.

پس بهتر است هر چه زودتر به فکر طراحی سایت باشید تا از قطار حرکت به سوی آینده جانمانید.

جهت راهنمایی و کسب مشاوره برای طراحی سایت از مشاوران طراحی وب سایت پتوس بر روی لینک کلیک نمایید

بالا