ممنون از صبر و بردباری شما

چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم؟

طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
طراحی سایت در مشهد
کسب درآمد از اینترنت
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

شبکه جهانی کامپیوتر ها یا همان اینترنت بزرگترین اختراع بشر در قرن اخیر است . هرگاه بشر چیزی را اختراع کرد در کنار آسان تر کردن بسیاری از کارها و فرآیندها ، خیلی از مشاغل آرام آرام یا خود را با آن وقف دادن یا به راحتی با گذشت زمان از بین رفتند .

حال با این اختراع انسان ها در برابر آن به دو دسته تقسیم می شوند ، افرادی که خود را جزئی از آن می دانند و می کوشند که سبک کسب و کار و زندگی خود را با آن وقف دهند و گاها برای پیشرفت آن تلاش هم می کنند ، دسته ای دیگر هم سعی میکنند که در برابر آن گارد بگیرند و آن را قبول نکنند . این دسته یا روزی به دسته اول می پیوندند یا هر روز خود را به لبه دره سقوط نزدیک تر می کنند.

ما در این مقاله سعی میکنیم به افرادی که در دسته دوم هستند و علاقه دارند که آرام آرام به سمت استفاده از این اختراع در کسب و کار و زندگی خود استفاده کنن کمک کنیم و همچنین به افراد دست اول نقشه راهی بدهیم .

برای ورود به هر کسب و کار چه سوالاتی را باید از خود پرسید؟

برای ورود به هر کسب و کار یا روش بازاریابی سوالاتی به ذهن هر کس می رسد که باید در ابتدا به آن ها پاسخ گفت سوالاتی مانند :

  1. برای شروع کسب و کار اینترنتی چقدر سرمایه باید داشته باشم؟
  2. برای شروع کار آنلاین، چه مهارت‌هایی باید بلد باشم؟
  3. آیا تضمینی وجود دارد که بتوانم از آن کسب درآمد کنم؟
  4. از چه راه‌هایی می‌توانم درآمد اینترنتی داشته باشم؟

برای شروع کسب و کار اینترنتی چقدر سرمایه باید داشته باشم؟

سرمایه مورد نیاز برای درآمد از اینترنت باتوجه به بستر و نوع کسب درآمد متفاوت است .شما میتوانید با ایجاد یک صفحه در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا تلگرام بدون هیچ سرمایه اولیه ، کسب و کار خود را راه اندازی کنید. یا وبسایت شخصی را طراحی کنید یا وبسایت فروشگاهی که خب هزینه های خاص خود را دارد ، که به طور میانگین بین 2 الی 15 میلیون تومان نیاز است . که در مقایسه با اینکه اگر شما بخواهید مغازه ای در منطقه عادی شهر افتتاح کنید به سرمایه حداقل 100 میلیون تومان نیاز است ، مبلغ بسیار کمی است.

برای شروع کار آنلاین، چه مهارت‌هایی باید بلد باشم؟

دنیای اینترنت ، انقدر ها هم پیچیده و سخت نیست و با کمی تمرین و تجربه میتوان آن را یاد گرفت . دربرخی از روش های درآمدزایی در اینترنت مانند سایت فروشگاهی تقریبا هیچ مهارت قبلی نیاز نیست و هر چه که نیاز باشد هنگام خرید فروشگاه به شما آموزش داده خواهد شد.

پس مهارت شما اهمیتی ندارد و مهم این است که راه آن را یاد داشته باشید و باقی مهارت ها و دانش ها بر مدور زمان یاد خواهید گرفت و برای خود استاد خواهید شد.

آیا تضمینی وجود دارد که بتوانم از آن کسب درآمد کنم؟

کسب در آمد و میزان آن ارتباط مستقیمی با نوع فعالیت و کیفیت آن دارد. هیچ کسی نمی تواند به شما تضمین دهد که چه میزان درآمدی خواهید داشت ولی میتوان تضمین داد که اگر تلاش کنید و هر روز خود را به روز کنید به درآمد خوبی برسید. این قاعده صرفا در کسب و کار های اینترنتی نیست ، حتی اگر شما مغازه را افتتاح کنید ، هیچ کسی نمیتواند به شما تضمین دهد که درآمد خوبی خواهید داشت . به همین خاطر قبل از شروع به اندازه کافی درمورد نوع فعالیت خود تحقیق نمایید و همیشه سعی کنید که شیب پیشرفت خود را حفظ نمایید.

از چه راه‌هایی می‌توانم درآمد اینترنتی داشته باشم؟

روش های درآمدزایی بسیار متنوع و زیاد است . این ظرفیت به گونه ای هست که هر کس با هر سطح توانمندی و سلیقه میتواند در آن فعالیت داشته باشد. از فردی که گوشه گیر و آرام هست تا فرد بازاری و با روابط عمومی بالا ، از فردی معلول تا فردی خوشتیپ ، همه میتوانند فعالیت کنند و به درآمد بالایی برسند.

در ادامه روش های مختلف معمول درآمد زایی از اینترنت را برای ما توضیح خواهیم داد البته روش های درآمدزایی از اینترنت مختص این روش ها نیست.

درآمد برنامه نویس ها در ایران چقدر است؟

1- راه اندازی فروشگاه اینترنتی، راهی کم هزینه و با درآمد بسیار بالا

این روش از آن دسته از روش هاییست که هیچ تخصص و مهارتی نیاز ندارد . حتما از خودتون میپرسید که پیاده سازی سایت فروشگاهی نیاز به دانش فنی برنامه نویسی هست ، پس چطور بدون هیچ مهارت و دانشی میتونم یک فروشگاهی اینترنتی داشته باشم؟

برای ساختن یک فروشگاهی اینترنتی در سال های قبل نیاز به دانش برنامه نویسی و مهارت در آن داشت و کسی که این دانش را نداشت مجبور بود هزینه های هنگفتی به شرکت های نرم افزاری بدهد تا بتواند کار خود را شروع کند .

ولی الان با وجود سیستم های آماده فروش اینترنتی مانند ناپ کامرس در کمترین زمان و بدون هیچ دانش فنی و صد البته با هزینه بسیار کم میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید .

برای فروشگاه اینترنتی معمولا هزینه ای بین 3 تا 5 میلیون برای شروع نیاز است و درآمد آن هم به محصول فروشی و رنکینگ گوگل وبسایت بستگی دارد .

چه محصولی بفروشم؟

چه محصولی بفروشم؟

در فروشگاه اینترنتی میتوان انواع محصولات از محصولات فیزیکی یا خدمات روزمره تا محصولات فرهنگی یا محصولات دیجیتال مانند کتاب صوتی ، البوم موسیقی ، نرم افزاری و... به فروش گذاشت.

مزایای فروشگاه اینترنتی ناپ کامرس

بهترین گزینه برای فروش محصول در فروشگاه اینترنتی ، فروش محصولاتی است خود شما تا قبل این به صورت سنتی ارائه میکردید . چون کمیت و کیفیت محصول و شاخصه های آن آشنا هستید و نیاز مشتری خود را می دانید و صرفا باید این موارد را به روشی برای فروش آنلاین تبدیل کنید.

تا الان محصولی را به صورت سنتی نفروختم و کارم را میخواهم با فروش اینترنتی شروع کنم

معمولا محصولاتی که ویژگی شخصی ندارد(مثلا سایز لباس) یا در جامعه مشخص و جاافتاده هست بهترین گزینه ها هستند.برای پیدا کردن محصول مناسب میتوانید از سایت گوگل ترند یا کیوورد پلنر استفاده کنید و محصولاتی که بیشترین جست و جو و درخواست را در سطح اینترنت دارد را بیابید .

البته روش دیگری هم وجود دارد که میتوان از آن استفاده کرد این است که سایت های فروشگاهی معروف را باز کنید و محصولی که بیشترین فروش را در آن دارد را به عنوان محصول یا دسته محصولات خود قرار دهید .

بعد از انتخاب محصول خود مهم ترین بخش انتخاب سبک و هویت بصری سایت براساس روانشناسی و رنگ بندی مربوط به آن محصول است که میتوانید از مشاوران تجربه کاربری شرکت پتوس کمک بگیرید تا بهترین ها را به شما معرفی کنند.

2- اگر محصول ندارید، از همکاری در فروش کسب درآمد کنید!

فروشگاه های اینترنتی معمولا فضایی برای همکاری در فروش دارند ، به این صورت که شما با معرفی محصولات آن ها در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی یا وبسایت شخصی خود ، و کلیک و خرید مخاطبان شما از فروشگاه اینترنتی مبلغی را به عنوان پورسانت به شما پرداخت می کنند .

این روش هیچ گاه درآمد عالی برای شما نخواهد داشت ولی برای درآمد از فروش محصول آزمایش خوبی است. آزمایشی که هیچ هزینه ای ندارد ولی تجربه های خوبی برای شما به ارمغان خواهد داشت.

آزمایش به این گونه است که شما محصولاتی بیشتر کاربران به دنبال آن هستند را پیدا خواهید کرد ، روش تولید محتوای مناسب برای جذب کاربر به محصول خاص و ... را یاد خواهید گرفت و راه را برای داشتن فروشگاه آنلاین اختصاصی خود ، باز خواهد کرد.

کسب درآمد اینترنتی با کمک سایت شخصی

3- کسب درآمد اینترنتی با کمک سایت شخصی

کسب درآمد از سایت شخصی با فروشگاه اینترنتی متفاوت است و البته زمان بیشتری خواهد برد که البته قابل اندازه گیری هم نیست.

شما با تولید محتوا و مقاله گذاشتن در وبسایت شخصی خود میتوانید در گوگل رنکینگ خود را بالاتر ببرید که باعث برند شدن شخصی خود می شوید و همچنین با تولید محتوای هدف دار کاربران خود را به سمت خاصی سوق دهید که بتوانید کسب در آمد مستقیم از آن داشته باشید.

به طور مثال شما می توانید با تولید محتوا درباره تکنولوژی گجت های پوشیدنی تولید محتوای متنی و تصویری داشته باشید و بعد از درگیر شدن کاربران با این موضوع ، گجت های پوشیدنی را برای فروش به آن ها ارائه دهید.

همچنین شما می توانید در وبسایت شخصی خود تبلیغ از دیگر سایت ها قراردهید و از این طریق درآمد کسب کنید. رپورتاژ هم روش بعدی در وبسایت شخصی است، به این صورت که دیگر سایت ها با تحویل مقاله خاصی به شما ، تبلیغ وبسایت خود را میکنند.

نکته مهم کسب درآمد در سایت شخصی این است که شما با تولید و محتوا و کسب رتبه بالایی در گوگل عملا استاد سئو و تولید محتوا می شوید و به راحتی میتوانید با آموزش آن به افراد علاقه مند کسب درآمد کنید یا مسئول سئو شرکت های بزرگ شوید.

4- اینستاگرام راهی برای درآمد اینترنتی

اینستاگرام هم مانند همه شبکه های اجتماعی خوبی ها و بدی های خاص خود را دارد که مهم ترین آن روشی برای دیده شدن است .چه از طریق فالوور گیری ، چه از طریق هشتگ گذاری و یا حتی ایجاد کمپین که هر کدام برای خود مقاله جداگانه ای هست که درآینده به آن ها خواهیم پرداخت.

با فیلترینگ تلگرام و بسیاری از شبکه های اجتماعی خارجی ، محبوبیت (اجباری) اینستاگرام در بین مردم افزایش چشم گیری پیدا کرده و بیشتر مردم زمانی را در شبانه روز در این شبکه اجتماعی صرف میکنند.

همین محبوبیت باعث شده تا هر کسب و کاری در کنار فعالیت خود ، چه به صورت سنتی چه از طریق های آنلاین ، سعی کرده است حداقل صفحه ای در آن داشته باشد تا از این طریق خود و کسب و کار خود را معرفی کند و مشتری جذب کند.

حال به سوال اصلی می رسیم : چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنم؟

روش های درآمدزایی از اینستاگرام شباهت زیادی با سایت شخصی دارد . شما با تولید محتوای جذاب مانند تولید ویدئو یا عکس جذاب با کپشن مرتبط میتوانید تعامل ایجاد کنید و فالوور جذب کنید . حال باتوجه به محتوای خود محصولات مرتبط را به فروش بگذارید یا تبلیغ بگذارید .

درآمد شما از طریق اینستاگرام ارتباط مستقیمی با تعداد فالوور های شما ،تعداد بازدید صفحه و تعداد لایک دارد. هرچه این تعداد بالاتر باشد هم امکان فروش محصول بیشتر می شود و همچنین مبلغ دریافتی برای تبلیغات در پیج بیشتر می شود.

5- آزادکاری یا فریلنسری راهی دیگر برای کسب درآمد آنلاین

همان طور که در مقاله :/a/10 آزاد کاری یا فریلنسری روش درآمد زایی برای برنامه نویسان است ، ولی برای فعالیت در اینترنت هم میتوان به این صورت فعالیت کنید .ینی عملا هیچ رئیس مستقیمی برای خود نخواهید داشت و هر زمان که دوست دارید فعالیت کنید.

حال سوال اینجاست که روش های قبلی هم عملا به این صورت بود ، فریلنسری چه فرقی با آن روش ها میکند؟

این روش ویژگی های خاص خود را دارد از جمله این که زمینه های جدیدی را تجربه خواهید کرد و اطلاعات خوبی از دیگر کسب و کارهای دیگر کسب خواهید کرد و برای برنامه های آینده کسب و کار خود را بهتر پیدا میکنید (البته به این معنی نیست که از اطلاعات مشتری خود اطلاعاتی را بدون اجازه بردارید یا خیانت در امانت کنید).

این روش ویژگی های خاص خود را دارد از جمله این که زمینه های جدیدی را تجربه خواهید کرد و اطلاعات خوبی از دیگر کسب و کارهای دیگر کسب خواهید کرد و برای برنامه های آینده کسب و کار خود را بهتر پیدا میکنید (البته به این معنی نیست که از اطلاعات مشتری خود اطلاعاتی را بدون اجازه بردارید یا خیانت در امانت کنید).

ویژگی بعدی این روش این است که درآمد مستقیمی با کمترین دردسر از اینترنت کسب خواهید کرد .

نکته مهم در این روش این است که شما بدون داشتن مهارت و تجربه در زمینه خاصی در درآمد زایی از اینترنت ، نمیتوانید وارد آن بشوید.همچنین بدون داشتن سایت یا صفحه ای برای خود که به خوبی درآن فعالیت کرده باشید ، هیچ کس به شما اعتماد نمی کند .پس این روش در کنار دیگر روش های درآمدزایی در اینترنت کاربرد دارد.

ادمین یا مدیر شبکه‌ اجتماعی دیگران شوید

6- ادمین یا مدیر شبکه‌ اجتماعی دیگران شوید

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای شبکه های اجتماعی خود به نیرویی نیاز دارند که مسائل مربوط به آن را مدیریت کند . این مدیریت به نوع انجام میشود

ادمین شبکه اجتماعی :

به این صورت ادمین موظف است به پیام های کاربران در دایرکت یا پی وی و نظرات کاربران در بخش کامنت ها پاسخ بدهد و در صورت وجود نظر بد آن را پاک کند . به طور خلاصه وظیفه آن ارتباط با کاربران است.

مدیر محتوا شبکه اجتماعی:

شما موظف خواهید بود که سیاست های محتوایی شبکه اجتماعی را اجرا کنید.به طور مثال چه محتوایی برای چه شبکه اجتماعی مناسب است یا در این مناسب خاصی چه کارهایی برای شبکه اجتماعی باید انجام شود . نیروی تولید محتوا را برای پیاده کردن این سیاست ها باید مدیریت کنید و بر بارگزاری مطالب نظارت داشته باشید. مسئولیت های مدیر محتوا شبکه اجتماعی زیاد است و به طبع آن حقوق بهتری نسبت به ادمین دارد.

روزانه با سایت های مختلفی در اینترنت روبرو خواهیم شد و بخش جالب آن این است که همیشه تعداد آن ها در حال افزایش است . سوال اساسی که برای همه ما پیش می آید این است که چرا سایت باید داشته باشیم؟

در این مقاله سعی شده به این سوال اساسی پاسخ داده بشه .

خب اصلا درمورد چی داریم صحبت میکنیم؟

اهمیت داشتن وب سایت برای شرکت ها چیست؟

یک وب سایت مجموعه‌ای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالب‌های مختلف و … می‌شوند.

سایت ها با توجه به کاربرد و طراحی آن ها انواع مختلفی دارند مانند سایت فروشگاهی،سایت شخصی ، سایت سازمانی و ... .

وب سایت چیست؟ اهمیت وب سایت برای شرکت

مزایای راه اندازی وب سایت و چرا طراحی سایت مهم است؟

سایت دارای مزایای مختلفی است که در این جا میخواهیم چند مورد از آن را مورد بررسی قرار دهیم.

1- استفاده همگانی از وب سایت

امروزه همه افراد به اینترنت دسترسی دارند و کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که با سایت و اینترنت آشنا نباشد حتی در حد شنیدن.به همین خاطر شما با داشتن یک وب سایت میتوانید خود یا کسب و کارتان را به صورت همگانی معرفی کنید .

از طرفی نیاز نیست شخصی شما را از نزدیک دیده باشد یا جلوی مغازه شما رد شده باشد تا شما را بشناسد. به راحتی میتوانید خود را به افرادی که شهر های دیگر یا کشور های دیگر هست خود را معرفی کنید .

داشتن اعتبار بیشتر

2- داشتن اعتبار بیشتر با وب سایت

داشتن سایت نشانه ای برای معتبر بودن و با پشتوانه بودن یک کسب و کار است.همچنین شما با داشتن سایت شخصی میتوانید خود را شخصیت مهمی جلوه دهید و روی بزرگ کردن و جلوه دادن به شخصیت خود کار کنید.

مجوز هایی وجود دارد که میتوانید وب سایت خود را برای کاربر قابل اعتماد تر کنید ، مجوز هایی مانند نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) , شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال ( شامد) وزارت ارشاد , اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و ... . این مجوز ها برای سایت های فروشگاهی ، شرکتی و شخصی میتوان گرفت.

3- اجرا کردن یکی از مهمترین روش های بازاریابی

جلب مشتری و بازاریابی یک محصول یا خدمت خاص ، دغدغه مهم هر فروشنده یا تولید کننده است و خب برای آن روش های مختلفی هم هست که سایت هم یکی از روش های بازاریابی است.

سوال اینجاست که چرا سایت از مهمترین روش های بازاریابی است؟

سایت به دلیل همگانی بودن و دسترسی ساده و از سمتی تغییر آسان و از همه مهم تر ارزان قیمت بودن ، توجه بسیاری از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمت را به خود جلب کرده است . به دلیل استقبال از این روش بازاریابی ، بیشتر مردم وقتی قصد خرید یک محصول را داشته باشند ، اولین اقدام آن ها جست و جو درباره آن محصول در اینترنت است . حال اگر اولین پیشنهاد گوگل به آن ها سایت شما باشد ، چه اتفاقی می افته؟ قطعا فروش خوبی خواهید داشت و افراد به شما راحت تر اعتماد خواهند کرد.

تنبلی در خرید

4- تنبلی در خرید (Laziness in shopping)

به طور کلی طبع انسان ها این است که هرچیزی را با کمترین سختی و کمترین زمان به دست آورد و اینترنت هم به همین خاطر اختراع شد.

سایت ها اطلاعات و محتوایی که قبل از وجود آن باید ساعت ها برای آن وقت و انرژی صرف می شد را با زدن چند دکمه به آسانی و قابل اطمینان به انسان ها ارائه میدهد. به طور مثال : اگر شما به دنبال تحقیق درباره خواص گلابی هستید . قبل از وجود اینترنت و سایت ها باید از خونه خارج می شدین ، به اولین کتاب فروشی یا کتابخانه میرفتید و به جست و جوی کتابی درباره خواص میوه ها میگشتید ، بعد پیدا کردن آن مدتی هم صرف پیدا کردن بخشی که مربوط به خواص گلابی را پیدا میکردید و شروع به مطالعه میکردید.بعد از آن در مسیر به سمت خونه به میوه فروشی میرفتید و چندکیلو گلابی می خریدید. حال با وجود اینترنت و سایت ها ، "خواص گلابی" را اینترنت جست و جو می کنید و در اولین لینک خواص آن را مشاهده میکنید و دوباره در گوگل "خرید گلابی" را جست وجو می کنید و از اولین سایت فروش میوه گلابی می خرید. یک ساعت بعد در حالی که روی مبل در حال استراحت هستید ،گلابی گاز میزنید.

این مثال همه چیز را درباره راحت کردن خرید را به ما نشان داد. با کمک وب سایت ها به هم در هزینه و هم در زمان صرفه جویی خواهد شد.

ثبت اطلاعات مشتریان

5- ثبت اطلاعات مشتریان در وب سایت

ارتباط مستمر با مشتریان باعث حفظ آن ها و خرید های مجدد و همچنین معرفی شما به دیگر افراد توسط آن ها می شود.

در فروش و ارائه خدمات به مشتریان دریافت اطلاعات آن ها کاری سخت است چرا که مشتری که وقت و انرژی صرف کرده تا به صورت حضوری به مغازه یا دفتر شما مراجعه کند ، وقت و حوصله دادن اطلاعات خود به شما را ندارد ، و عملا نمی توان آن ها را مجبور به این کار کرد چون بلاشک بازخورد خوبی ندارد. ولی هنگام خرید آن ها از سایت ، مشتریان مجبور اند که اطلاعات خود را وارد کنند و از سمتی هم هیچ گاه اطلاعات آن ها از دست نمی رود .

با طراحی سایت به راحتی میتوانید ارتباط مستمر خود را به صورت پیامک یا ایمیلی که هنگام ثبت نام و خرید در سایت وارد کردن ، با آن ها داشته باشید.

نشان دادن محصولات متنوع

6- پیدا کردن مشتری های جدید

حفظ مشتریان سابق بخشی از فعالیت یک کسب و کار است و بخش دیگر آن جلب نظر و معرفی خود به افراد و تبدیل آن ها به مشتریان جدید است.

برای پیدا کردن مشتری بدون داشتن سایت ، شما باید هزینه های زیادی را انجام بدهید.هزینه هایی مانند چاپ و پخش تراکت،بنر های تبلیغاتی،تبلیغ از طریق روزنامه،رادیو و تلویزیون،تبلیغ از طریق بیلبورد های شهری و... .

ولی با سایت شما می توانید با تولید محتوای مناسب و کار بر روی سئو ، با کمترین هزینه و دردسر مشتریان زیادی را به دست آورد و همان طور که بخش قبلی گفته شد ، آن ها را حفظ کنید .

نشان دادن محصولات متنوع

7- نشان دادن محصولات متنوع

مشتری برای خرید باید تنوع محصولات شما را ببیند تا بتواند بهترین انتخاب خود را انجام دهد.

در فروش به صورت عادی اگر تنوع محصولات شما زیاد باشد ، باید فضای بزرگی را برای نمایش محصولات در نظر بگیرید و به گونه ای آن را از نظر چیدمان مرتبط کنید که مشتری که به دنبال محصول خاصی است به راحتی به آن برسد. برای این کار شما باید مغازه بزرگی را در جای خوبی از شهر اجاره کنید و تعداد زیادی کارمند برای چیدمان و راهنمایی مشتریان قرار دهید ، که ماهانه هزینه بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت . این مخارج به جز مخارج اولیه مانند تابلو ، قفسه ، نورپردازی و ... است .این مخارج و کارها بسیاری را منصرف خواهد کرد.

ولی شما با طراحی وب سایت فروشگاهی به راحتی تمام محصولات خود را در دسته بندی های مختلفی قرار می دهید و با قرار دادن عکس ها و توضیحات دقیق درباره آن ها مشتریان را به بهترین انتخاب خود راهنمایی می کنید . درحالی که حدود یک هزارم (چه بسا) کمتر از حالت قبل هزینه میکنید. همچنین با افزایش تعداد محصولات به راحتی در اختیار مشتریان قرار می دهید .

نتیجه گیری :

چه بخواهیم چه نخواهیم دنیا به سمتی در حال حرکت است که مدل های کسب درآمد سنتی به کناره رفته و هر روز زندگی انسان ها به سمت استفاده از اینترنت می رود .به طوری که بدون اینترنت نمیتوان زندگی کرد.

پس بهتر است هر چه زودتر به فکر طراحی سایت باشید تا از قطار حرکت به سوی آینده جانمانید.

جهت راهنمایی و کسب مشاوره برای طراحی سایت از مشاوران طراحی وب سایت پتوس بر روی لینک کلیک نمایید

بالا